Laste aed

Mind on nõu andma kutsutud ikka siis, kui lapsed magavad või on hoidjatädiga. Aga olen sattunud plaani pidama ka laste ärkveloleku ajal. Loomulikult hakkab laps kohe tähelepanu nõudma nagu tavaliselt kui suured inimesed rääkida tahavad. Seetõttu olen hakanud lapsi kampa võtma, et näha, mida laps asjast arvab. Tulemus on väga produktiivne. Pole harv juhus, kui ema saab idee oma aia jaoks :)

Lapsed on suurepärased kunstnikud ja neilt tulevad tohutult head ideed!
Vähe sellest, et nad on suurte aiarajamisplaanidega, neil on aiast kohe oma nägemus. Muidugi ei ole kõik ideed otstarbekas lahendada ja vanematel pole alati kõike võimalik ka realiseerida, aga ideede genereerimise laua taha tasub lapsed kutsuda igal juhul.

Last sundida ei maksa
Naabriplika eeskujul maasikapeenart või ürdiaeda rajama sundimine on tulemusteta. Kui ikka ei taheta, siis ei taheta ja asi tuleb sinnapaika jätta. Kaval on uurida, mida ta tegelikult tahab. Võib-olla tahab ta mängumaja asemel hoopis sõjatandrit. Las ta siis teeb selle, sest seeläbi ta mängib end tühjaks. Või soovib luua loomade haigla. Teile ei pruugi lapse soov üldse meeldida, aga ärge arvake, et see tegevus teda kaua köidab. Lubada saab kokkuleppega, las mõtleb läbi, mis temale eraldatud maalapil juhtuma hakkab, kui sõjad on peetud. Kui ta mõtleb selle läbi ja joonistab paberile, võib juhtuda, et esialgne idee muutub kardinaalselt.

Lapsed ja vesi
Veesilm peab olema mänguline ja turvaline. Ohutu on madal vesi, veenired, maa seest purskuvad veejoad, voolavad madalad ojad jms. Kõik veega seonduv köidab ja annab lapsele tegevust.

Omapärased lahendused on lihtsad
Kerge on minna tüüplahenduste teed, aga need rikuvad te aiad mitmeks aastaks ära. On abiks kui peidate need aiakujunduses ära nii, et nad möödakäiate või naabrite silma ei riiva.

Lahenduste leidmisel ja ideed realiseerimisel on abiks aiakujundaja. Kui on vaja, siis aiakujundaja ka õpetab, kuidas midagi teha ja kuidas aeda jupikaupa rajada.
Aiakunstnik ei suru kunagi oma ideed peale. Julgeb esitada kummalisi küsimusi, avada meeled ja panna tellija unistama. Koos on lahendused kerged tulema ja nutikas aiakujundaja kohe oskab neid esile kutsuda :)

Küsi lisa või telli konsultatsioon. Kontakt