Ohtlike puude langetamine ja ilulõikus

Puud istutades kujuta endale puu suurust alati elavalt ette, märkides puu võra läbimõõdu maha!!!

Kui mingi puu liik meeldib, siis ära too teda metsast vaid otsi puukoolidest sama perekonna või liigi madalam sort. Usu, see tasub ära!

Vitsast võib kasvada ohtlik puu ja seetõttu likvideeri kõik isehakanud kasvud maja ligidal, isegi 40 m raadiuses, sest mida suuremaks puu kasvab seda vähem raatsitakse ta maha võtta. Puu langetamiseks on reeglina vajalik ka luba, eriti linnas.

Õppigem elus ette tulnud kogemustelt!
Kui puud on korrapäraselt hooldatud ja sellega väditud suureks kasvamist, siis see peab jätkuma ka hooldaja surma järel. Sellise asja võiks kirjutada lausa testamenti, et mõtetut hirmu ja lahkarvamusi vältida. Testamendiga on kaasas hooldusjuhis, kus on muuhulgas ka märgitud, et puu seisukorra halvenemisel ja ohtlikuks muutumisel, tuleb puu maha võtta. Ärge naerge midagi, see on tõsine asi. Kui testamenti ei ole ja tõenäoliselt ei olegi, siis ei tohi lasta ennast mõjutada sellest, kes kunagi puu istutas. Kui puu on haige, ohtlik majale ja inimestele, siis on maha võtmine aianduslikult põhjendatud ja seda tuleb viivitamatult teha.

 

Aeg-ajalt on kasulik hinnata maja ligidal olevate suurte puude seisundit.
Erilist tähelepanu pööra puudele, kellel näed võras kuivanud oksi, ligemal vaatamisel leiad ilmselt vana oksakoha ja selles mulda. Seest tühja puu murdumisoht on ülisuur.

 

Ise langetama hakates uuri alati puu seisukorda!
Teenust tellides on protsess reeglina muretum. Puu maha võtmine käib professionaalidel üsna kiiresti. Tüvi hakitakse kokkuleppel sobivasse mõõtu ja soovi korral veetakse oskad minema.

 

Hinna määramisel mängivad rolli kõik võimalikud ohutegurid, langetust raskendavad asjaolud, puu suurus ja seisukord, tüvede arv jms. Hinna tegemiseks on vaja pilte puu võrast, puu ümbrusest, puust kaugvaates ja tüve kõrvalt alt üles pildistatuna. Mida rohkem võrast erineva nurga alt, seda parem. Tõstukit ei ole alati vaja. Kogemustega mehest ja turvavarustusest piisab.

 
 

Kui oled puudega hädas, siis kirjuta piret@virkus.com või helista 5049835.

 
 

Vaata siit minu lõigatud viljapuid. Ja järgnevalt ohtlike puude langetamist