Õhtupoolik Vanamõisas oli aiandushõnguline

 

Kolmapäeval õhtul kohtusin Saue valla Vanamõisa küla Naisteklubiga. Ajasime paar tundi aiandusjuttu.

 
 

Ah need pisiasjad :)

 

Põõsaid peab lõikama, siis on nad igavesti noored.

 

Sambla teke on seotud lisaks varjulisusele ka pidevast niiskest ilmast ja päikese puudumisest. Hoolas õhutamine, tuha raputamine ja väetamine muru puhul tavaliselt aitab. Aga ootame korraliku päikesepaiste ära enne lõplikku vabanemist. Puudelt tuleb sammal paremini maha niiske ilmaga.

 

Aeda kujundama hakates alusta soovide kirja panemisest ja leia sobiv muster, tee tsoneerimine jms. Katsu unustada olemasolevad tutsud murus jms pisividinad krundil, aga arvesta suurte puudega kui nad paika jäävad. Rajamist alusta kaevamisest, valmista maa ette, tiigid jms, istuta taimed ja alles siis külva muru. Tavaliselt on muru külvatud, aga kui enne mõtled, on töö ja raha kulu väiksem. Üldiselt on lihtsam kui taimed ostad peale kujundamist, aga see arusaam tuleb peale taimehulluse läbipõdemist :-)

 

Terassi ümbruse kujundamiseks on erinevaid võimalusi (unus rääkida kiviäärest- teinekord sobib ka kiviktaimla ehk alpiaia astmed).

 

Ja muidugi õunapuud :-)

 

Hekki istutades lõika ta tagasi, siis saad tiheda ja alt mittelaasuva heki (lehtpuu 10-25 cm peale, kuusk külgedelt, edaspidi jäta lehtpõõsale 1/3 aastakasvust, kuuse väliskülgedele näiteks 5 cm aastakasvu kui tahad tihedat kitsast hekki).

 

Elupuid ostes eelista ühetüvelisi. Jms.

 

Tahad ka? Helista 5049835 või kirjuta piret@virkus.com

 
 
 
 
Leave a Comment