Sinu Aedniku lugu

Maale kolimine veeretas looduslapse lõpuks aiandusmaailma, loovus ja kunst pääsesid valla ning organiseerijast sai looja.

2007 lõpetasin Räpina Aianduskooli Reet Palusalu ja Andres Vaasa õpilasena ning asusin oma talu aeda rajama. Õige pea tekkisid kliendid ja hakkasin FIE- na nõu andma ning aiakujundamise ja rajamise teenust pakkuma. Õunapuude lõikus võlus mind niivõrd, et nüüd õpetan seda kunsti teistelegi. Teine kiindumus on hauaplatsid, rääkimata tuhandeid võimalusi pakkuvatest koduaedadest.

Soovin anda panuse Eesti haljastuskultuuri ja kalmukujunduse arengusse ning koolitada arukaid viljapuu lõikajaid. 2009 alustasin Virkuse Maastikukujunduse blogi pidamist. 12.11.2009 sündis juriidiliselt Sinu aednik OÜ. Olen Eesti Dendroloogia Seltsi, Arboristide Koja ja Sibulatee võrgustiku liige. Oman taimekaitsetöötaja tunnistust PÕ-1028.

Isiklik kogemus, pidev konsulteerimisvajadus ja südamest toredad koostööd ajendasid mind kokku panema kalmukujunduse e-koolituse materjali. Koostamise käigus registreerisin novembris 2010 kalmukujundus.eu domeeni, kuhu koolituse üles panin. Täiendan lehte pidevalt, kogun seonduvat infot ja kutsun kõiki kaasa lööma.

Eelistan isetegemist ja seetõttu annan heameelega nõu, korraldan õppepäevi ning teen eskiisplaane, et teisedki saaksid oma aia ise korrastada või rajada. Minult saab abi ka ehitusküsimustes, rääkimata aiarajatistest ja skulptuuridest, mille väljatöötamisel pakun loomingulist abi ning vajadusel valmis meisterdamist. Mulle meeldib ehitada ja esialgu võimatuna näivaid soove täide viia.

Täiendan ennast aiandusalaselt pidevalt ja huvitun uutest asjadest.

Eesti Maaülikool
“Ploomikasvatus: sordid, mahekasvatus, uued viljelustehnoloogiad, säilitus” Polli Aiandusuuringute keskus, õppejõud Heljo Jänes, Kersti Kahu, Liidia Klaas, Ann Ojarand
„Loodushoidlik taimekaitse“ PhD Angela Ploomi ja PhD Eve Veromann.
„Ravimtaimede kasvatamine ja töötlemine“ Tiiu Väinsaar
“Metsamarjad koduaias ja peenral” Ph.D Taimi Paal
„Mahe puuvilja- ja marjakasvatus“ Kersti Kahu ja PhD Asta-Virve Libek
„Taimekasvatussaadustest toodete tootmine“ Arvi Koik ja Uko Bleive
„Köögiviljakasvatus“ PhD Angela Ploomi ja Priit Põldma
„Mesindus“ PhD Taimi Paal

Räpina Aianduskool
“Taimekaitse” Tairi Albert, Aivo Pedosk, Svetlana Tund
“Puittaimede pookimine” Sirje Tooding
“Puuvilja- ja marjakultuuride istikute tunnustamine” Jaan Kivistik, Marju Pulk, Tairi Albert, Sirje Tooding
„Haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldamine“ Reti Randoja-Muts
„Ilupuude ja -põõsaste kasutamine haljastuses“ Andres Vaasa
„Okas- ja spaleerpuud haljastuses“ A. Vaasa

Luua Metsanduskool
„Matkaradade planeerimine“ Lauri Toim
“Ohtlike puude langetamine” Kaido Saar

Mainori Kõrgkool „Kompositsioon“ Astri Müül
Ehitusala seminar „Katusehaljastus ja sadevee juhtimine“
Ehituskeskus “Haljasalade kujundamine linnaruumis ja maakodus”
Aiatark seminar „Viljapuude ja marjakultuuride kahjurid” Väino Eskla

Minu elu on pidevas muutumises ja seetõttu ei hakka igav. Usun, et parimad päevad on meil kõigil alles ees. Parim, mis minuga juhtuda sai, on elu maal ja oma asi ajada. Unistustel on omadus täituda :) Julge ainult soovida!

Mulle võib julgesti helistada või kirjutada, kui Sul on mure taimede või viljapuudega või Sa ei tea, mida oma aias täpselt teha tahad.

TULE KOOLITUSELE!

Piret Pihtjõe
tel 5049835
piret@virkus.com