Sulalumi on puudele ja põõsastele koormaks


Nüüd on aeg hakata ilma tähelepanelikumalt jälgima.

 

Sulalumi raputa taimedelt kindlasti maha. Täna-homme see sulab ise, aga pole paha igihaljad puud-põõsad üle paitada. Samuti hekid.

 
 
 

Jälgi ilmateateid.
Kui eelmisel päeval sajab lörtsi ja ööks ning järgmiseks päevaks lubab külma, siis raputa õhtul taimedelt sulalumi maha. Vastasel juhul lumi külmub ja seda taime tutistamata kätte ei saa. Raskus võib taime ka jäädavalt kahjustada.

Tõmba kaljukadakad jm püramiidsed vormid nööriga kokku, siis on sulalume all okste paindumine ja murdumisvõimalus pea olematu. Vaata suure elupuu sisse ja seo mitmetüvelise puhul tüved omavahel kokku. Kevadel ära unusta lahti päästa!!

Roosid peavad olema mullatud. Aga katta on vara. Kui soovid katet peale panna, siis kaikad pead küll kohe maasse lööma, sest maa külmub.

Mida juba tead, et peab tegema? Pane kirja, kasvõi siia, kindlasti meenuvad asjad, mis veel tegemata.

Comments
 • Anne:

  Roosidega lugu nii, et kibuvitsaks läind roniroosi pole mõtet poputada (vist) kinnikatmise ja mahapainutamisega. Küll aga sai nimetatud roos suvel juuli lõpus silmatud e uuest vääristatud. Seda punga kaitsesin kamalutäie saepuruga, sest muld oli märg ja ligane. Kas pean veel midagi panema?

  • Piret:

   Saepurusse kipuvad hiired pesa tegema. Aga pane Brody sinised kuubikud hunniku ümber. See mürk on vihmakindel.

   Liiv ja turvas sobib ka muldamiseks. Liiv on veel kõige parem, sest laseb vee endast kiiresti läbi ja on tihe. Hiir sinna ei kipu.

Leave a Comment