Ilusat ja maitsvat jõulukuud kõigile!

advendi küpsisekook

Foto: Vello Laanemaa

Lihtne küpsisekook advendi hommikuks

1 pakk Selga küpsiseid (karamell)
1 pakk õuna-kardemoni kohupiimakreemi
Haput õunamoosi ja tsipa suhkru- kaneeli segu kohupiimakreemi sisse. Külmutatud marju.

Esimesele kihile panin õunamoosi, teisele kohupiimakreemi. Kolmandaks kihiks purustasin ülejäänud küpsised. Peale läksid külmutatud pohlad. Ja nii kiiresti saingi maitsva koogi kolmele. Küpsisekook tahab veidi seista, parim on see üleöö.

 

Soolaseks palaks meeldib mul viimasel ajal katsetada kotlettidega

Ostan 1 kg hakkliha, lisan 4 muna, hakin suure sibula (vahest ka kolm), soola, pipart (sidrunipipart). Ülejäänud on puhas looming.

Mõnikord riivin sisse porgandit, paprikat, mõnikord peeti, ikka ohtralt. Kui on kuivanud saia, kukleid või leiba, leotan ka need sisse. Päevalille-, kõrvitsa- ja linaseemned annavad palju juurde. Kama olen pannud. Ja, oh üllatust, odrajahuga saab segu väga hea. Üldjuhul ma jahu, eriti nisujahu ja saia ei kasuta. Odrajahuga võib ka paneerida. Aga kui jahu olen sisse pannud, siis ma enam ei paneeri.

Sellistele kotlettidele sobivad kaaslaseks hautatud või praetud köögiviljad, vms soe salat. Keedukartul meie meelest ei sobi, kui, siis ainult pudruna. Kotletid on ka külmana maitsvad. Isegi mu poeg lasi täna peedikotletid kaasa pakkida :)